Історія ліцею

Важливою подією не лише в житті нашого міста, але й цілого району було спорудження протягом 1899-1901 років будинку гімназії, в якому зараз і розміщується наша школа.
Для його спорудження було придбано від господарів по теперішній вул. Стефаника три присадибні ділянки. Автором проекту новобудови був Пец Шому. Збудований у стилі нового ренесансу, будинок прикрашав тодішню вулицю Петефі і його краса не втратила своєї привабливості і по сьогодні. Навчання в новому будинку розпочалось у листопаді 1902 року.
У 1945-46 навчальному році колишня гімназія вже була реорганізована у середню школу. Викладовою мовою була українська. Школа довго зберігала традиції гімназії: високу вимогливість, строгу дисциплінованість як учнів, так і педагогічного колективу. В перших післявоєнних роках серед учнів було багато угорців, які слабо або майже не володіли українською мовою. Їм надавалась всіляка допомога як з боку педагогічного колективу, так і учнями-однокласниками для успішного навчання та засвоєння української мови. Закінчивши школу, багато учнів-угорців продовжували навчання у Ужгородському університеті, вузах Львова та у інших вищих і середніх навчальних закладах.
1949 році навчальний заклад було перейменовано у середню школу № 1 ім. Миколи Щорса.
У 60-их роках в школі було організовано виробниче навчання зі спеціальностей виноградарство, садівництво та автосправа.
Школа була однією з найбільших у районі (більше 1100 учнів). Навчання проводилось у дві зміни (у 60-их – 70-их роках), аж поки у 1976 році не було добудовано новий корпус.
Кількість учнів дещо зменшилась після того, як були відкриті Чомська середня школа та Мужіївська, при яких було організовано класи з українською мовою навчання. Але і після цього наш навчальний заклад залишався одним з найбільших.
У 1975 році учні школи та педагогічний колектив були розділені. З частини відділених учнів та педагогів організована середня школа № 5.
У 1992 році на базі СШ № 1 були відкриті окремі гімназійні класи з українською мовою навчання.
Зараз  навчальний заклад називається так: Берегівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1 Берегівської міської ради Закарпатської області.