Інклюзія

12 і 13 вересня 2023 року відбулися засідання Команд супроводу дітей з освітніми труднощами (навчаються у 2 Б та 5 А класах). Основне питання, яке розглядалося членами КС,  – оформлення індивідуальної програми розвитку кожної дитини.

17 жовтня 2022 року відбулося засідання Команди супроводу для дитини з ООП, яка навчається у першому класі, з питання створення для неї індивідуальної програми розвитку.

Мама дівчинки розповіла про знання дитини та уміння, якими вона володіє.

З питаннями, які турбували і потребували конкретизації та роз’яснення окремих ситуацій, звернулися до мами директор ліцею Матолич О.В. та заступник директора Цогла О.І.

Своїми першими спостереженнями поділилися класний керівник Галай Т.В., вчитель-асистент Данканич М.М., вчитель англійської мови Беца Є.Ю., корекційний педагог Попович С.С.

Рекомендації щодо окремих проявів поведінки дитини, організації освітнього процесу для неї висловила практичний психолог Берегівського ІРЦ Качов А.Б.

Чергове заняття у психолога Бадер Моніки Федорівни.

Оля працює з матеріалами, виготовленими для неї учнями 7 Б класу.

На уроці трудового навчання під керівництвом вчителя Сливки Наталії Іванівни учні 7 Б класу завершили виготовлення дидактичних матеріалів для дитини з ООП.

Розроблений учнями 7 Б класу дидактичний матеріал в дії!

Олєчка дуже тішилася корисними подарунками. Хотіла усі випробувати одразу

На годинах спілкування до Дня толерантності учні 7 Б класу під керівництвом Бадер Моніки Федорівни,  класного керівника і психолога ліцею, почали виготовляти розвивальні дидактичні матеріали та іграшки для Олі. Зокрема, диск для вивчення кольорів, що розміщені на прищепках (останнє фото).

Цю роботу вони продовжили на уроках трудового навчання з вчителем Сливкою Наталією Іванівною.

З дозволу Христини Бейлівни, мами дівчинки, маємо можливість продемонструвати, як Олєчка адаптувалася в класному колективі та до навчання взагалі. Дівчинка із задоволенням пізнає оточуючий світ, динамічно зростає у своїх досягненнях.

Фото 1, 2: Оля з вчителем-асистентом Степою Марією Василівною у першому і в третьому класі.

Фото 3,4: з класним керівником Лакатош Ганною Василівною.

Фото 5,6: на уроці читання.

Фото 7,8: діти дружелюбно ставляться до Олєчки, поводяться з нею як з рівнею.

Фото 9-14: дівчинка бере участь у всіх акціях та конкурсах, у виготовленні композицій, зокрема, на уроці з дизайну і технологій та для виставки «Осінь-чарівниця».

Фото 15-18: з класом виїздить на екскурсії, наприклад, до м.Мукачів (біля пам’ятника Кирилу і Мефодію, О. Духновичу), на відпочинок до пансіонату «Лісарня» що у Мукачівському р-ні, на виставку черепах.

Використовуючи ігри з паличками Кюїзенера, вчителька сприяє розвитку сенсорних еталонів дівчинки, розвиває моторику та її мовлення.

Заняття «Психологічна корекція»

(проводить психолог ліцею Бадер Моніка Федорівна).

Тема заняття: визначення матеріалу, з якого виготовлений предмет; співставлення різних предметів, виготовлених з різних матеріалів; розвиток тактильних відчуттів та дрібної моторики рук.

За допомогою тактильного планшета (виготовленого учнями 7 Б класу) учениця 3 А класу Добоні О. за допомогою тактильних відчуттів (із закритими очима) розпізнає різні види матеріалів (рис, кукурудза, фетр, пластмаса, метал, дерево), описує тактильні відчуття і шукає пару даної комірки на планшеті.

20 жовтня 2021 року було проведено чергове засідання Команди супроводу з питання моніторингу рівня сформованості певних результатів навчання у дитини з ООП, учениці 3 А класу, та процесу їх досягнення; виявлення утруднень в навчальній діяльності дитини та коригування підходів до її навчання.

22 травня 2021 року було проведено засідання Команди супроводу з питання подальшого навчання в інклюзивному класі дитини з особливими потребами.
Усі фахівці відмітили позитивну динаміку в розвитку дитини, її успішну соціальну адаптацію в класному і шкільному колективі, часткові успіхи в опануванні навчального матеріалу з усіх предметів. Однак, на переконання педагогів, дитина потребує подальшого педагогічного супроводу. Тому на засіданні було прийняте рішення про продовження навчання даної дитини в інклюзивному класі.